«Սբերբանկը» մինչև տարվա վերջ մշակողների համար հրապարակելու է ձեռնարկ, որոնք պետք է ամբողջ թվային արտադրանքը հարմարեցնեն սահմանափակ կարողություններով մարդկանց համար, հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից:
Հարմարեցման գլխավոր սկզբունքներից է՝ նյութերի ընկալումը հաշմանդամություն ունեցողների համար մատչելի դարձնելը: Բացի այդ դրանք պետք է ապահով և կառավարելի լինեն:
Կազմակերպությունը փոփոխությունները կմշակի լսողական, տեսողական և տեղաշարժման խնդիրներով մարդկանց համար: Մշակման ժամանակ «Սբերբանկը» հիմնվելու է արտասահմանցի գործընկերների և սեփական փորձի վրա:
Շփումն իրականացվելու է «Սբերբանկ Online» հավելվածով: Գայդլայնը (մշակողների ձեռնարկը) կազմվել է այնպես, որ մշակողներից յուրաքանչյուրը հասկանա, թե ինչպես է նորարարությունն ազդում ինտերֆեյսի հասանելիության վրա:

К концу года Сбербанк опубликует руководство для разработчиков по настройке всех цифровых продуктов для людей с ограниченными возможностями, сообщает пресс-служба банка.
Один из основных принципов адаптации - сделать восприятие материалов доступным для людей с ограниченными возможностями. Кроме того, они должны быть безопасными и управляемыми.
Организация разработает изменения для людей с нарушением слуха, зрения и двигательного аппарата. При подготовке Сбербанк будет опираться на опыт зарубежных партнеров и на собственный опыт.
Связь будет осуществляться с помощью приложения «Сбербанк Онлайн». Гайдлайн (руководство для разработчиков) составлен так, чтобы каждый разработчик понимал, как именно нововведения влияют на доступность интерфейса.