«Սբերբանկը» մինչև տարվա վերջ մշակողների համար հրապարակելու է ձեռնարկ, որոնք պետք է ամբողջ թվային արտադրանքը հարմարեցնեն սահմանափակ կարողություններով մարդկանց համար, հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից:
Հարմարեցման գլխավոր սկզբունքներից է՝ նյութերի ընկալումը հաշմանդամություն ունեցողների համար մատչելի դարձնելը: Բացի այդ դրանք պետք է ապահով և կառավարելի լինեն:
Կազմակերպությունը փոփոխությունները կմշակի լսողական, տեսողական և տեղաշարժման խնդիրներով մարդկանց համար: Մշակման ժամանակ «Սբերբանկը» հիմնվելու է արտասահմանցի գործընկերների և սեփական փորձի վրա:
Շփումն իրականացվելու է «Սբերբանկ Online» հավելվածով: Գայդլայնը (մշակողների ձեռնարկը) կազմվել է այնպես, որ մշակողներից յուրաքանչյուրը հասկանա, թե ինչպես է նորարարությունն ազդում ինտերֆեյսի հասանելիության վրա:

By the end of the year, Sberbank will publish a guide for developers to customize all digital products for people with disabilities, the press service of the bank.
One of the basic principles of adaptation is to make the perception of materials accessible to people with disabilities. In addition, they must be safe and manageable.
The organization will develop changes for people with hearing, vision, and movement problems. When preparing, Sberbank will draw on the experience of foreign partners and on its own experience.
Communication will be carried out using the Sberbank Online application. The guideline (developer guide) is designed so that each developer understands how innovations affect the accessibility of the interface.