25-12-2018 10:55 1383
Բրիտանական առաջատար ֆինանսական հաստատություններից մեկը` Royal Bank of Scotland (RBS) դիմել է Գերմանիայում բանկային գործունեություն ծավալելու համար:
Այսպիսով՝ ֆինանսական կառույցը ցանկանում է պահպանել հասանելիությունը դեպի Եվրոպական շուկա՝ Եվրամիությունից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալուց (Brexit) հետո, հայտնում է ТАСС- ը:
The Financial Times-ի տվյալով` RBS-ը ցանկանում է փոխարինել Ֆրանկֆուրտում գտնվող իր մասնաճյուղը նոր բաժանմունքով, որը կգործի որպես տարածաշրջանային վճարման կենտրոն:
Միևնույն ժամանակ, բրիտանական կառավարությունը սկսում է պատրաստվել «կոշտ» Brexit սցենարին, հայտնում է Reuters-ը:
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյի մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, իրավիճակը հասել է մի կետի, երբ անհրաժեշտ է արագացնել Եվրամիությունից դուրս գալու նախապատրաստական աշխատանքները, առանց Բրյուսելի հետ համաձայնության:
Այս կապակցությամբ, բրիտանական կառավարությունը խորհուրդ է տվել երկրի ձեռնարկություններին նախապատրաստական աշխատանքներ տանել և իրենց համար ստեղծել պայմաններ՝ «կոշտ Brexit»-ին դիմակայելու համար:
Եվրամիությունից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալուն մնացել է 100 օր, Brexit-ը պետք է տեղի ունենա 2019 թվականի մարտին:

Royal Bank of Scotland (RBS), one of the leading UK financial institutions, has applied for banking in Germany.
Thus, the financial structure wants to maintain access to the European market after the UK leaves the European Union (Brexit), TASS reports.
According to The Financial Times, RBS wants to replace its Frankfurt branch with a new office, which will function as a regional payment center.
At the same time, the British government is preparing for a “tough” Brexit scenario, reports Reuters.
According to the press service of the British Prime Minister Theresa May, the situation has reached a point when it is necessary to speed up preparations for leaving the EU without agreement with Brussels.
In this regard, the British government advised the country's enterprises to carry out preparatory work and create the conditions for them to withstand the collision with the "sharp brexit."