25-12-2018 10:55 1383
Բրիտանական առաջատար ֆինանսական հաստատություններից մեկը` Royal Bank of Scotland (RBS) դիմել է Գերմանիայում բանկային գործունեություն ծավալելու համար:
Այսպիսով՝ ֆինանսական կառույցը ցանկանում է պահպանել հասանելիությունը դեպի Եվրոպական շուկա՝ Եվրամիությունից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալուց (Brexit) հետո, հայտնում է ТАСС- ը:
The Financial Times-ի տվյալով` RBS-ը ցանկանում է փոխարինել Ֆրանկֆուրտում գտնվող իր մասնաճյուղը նոր բաժանմունքով, որը կգործի որպես տարածաշրջանային վճարման կենտրոն:
Միևնույն ժամանակ, բրիտանական կառավարությունը սկսում է պատրաստվել «կոշտ» Brexit սցենարին, հայտնում է Reuters-ը:
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյի մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, իրավիճակը հասել է մի կետի, երբ անհրաժեշտ է արագացնել Եվրամիությունից դուրս գալու նախապատրաստական աշխատանքները, առանց Բրյուսելի հետ համաձայնության:
Այս կապակցությամբ, բրիտանական կառավարությունը խորհուրդ է տվել երկրի ձեռնարկություններին նախապատրաստական աշխատանքներ տանել և իրենց համար ստեղծել պայմաններ՝ «կոշտ Brexit»-ին դիմակայելու համար:
Եվրամիությունից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալուն մնացել է 100 օր, Brexit-ը պետք է տեղի ունենա 2019 թվականի մարտին:

Royal Bank of Scotland (RBS), один из ведущих финансовых институтов Великобритании, подал заявку на банковскую деятельность в Германии.
Таким образом, финансовая структура хочет сохранить доступ к европейскому рынку после выхода Великобритании из Евросоюза (Brexit), передает ТАСС.
По сообщению The Financial Times, RBS хочет заменить свой филиал во Франкфурте новым офисом, который будет функционировать в качестве регионального платежного центра.
В то же время британское правительство ведет подготовку к «жесткому» сценарию Brexit, сообщает Reuters.
По сообщению пресс-службы премьер-министра Великобритании Терезы Мей, ситуация достигла точки, когда необходимо ускорить подготовку к выходу из ЕС без согласования с Брюсселем.
В связи с этим британское правительство посоветовало предприятиям страны провести подготовительные работы и создать условия для того, чтобы они выдержать столкновение с «резким брекситом».
До выхода Великобритании из Европейского Союза осталось 100 дней, Brexit должен состояться в марте 2019 года.