13-02-2019 13:33 1594
«Գազպրոմբանկն» ակցիայի շրջանակում նվազեցրել է հիփոթեքային վարկավորման տոկոսադրույքը՝ տարեկան մինչև 9.7 տոկոսի: Այս մասին տեղեկացրել է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Նշվում է, որ վարկավորման ժամկետը կազմում է 7 տարի, իսկ կանխավճարի չափը ձեռք բերվող գույքի արժեքի 40 տոկոսը:
Բանկի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ կողմնակի բանկերի վարկառուները ևս հնարավորություն ունեն նաև վերաֆինանսավորել հիփոթեքը տարեկան մինչև 9,7 տոկոսադրույքով:
Դրա համար վարկի ժամկետը չպետք է գերազանցի յոթ տարի, առավելագույն վարկի գումարը `գույքի արժեքի 60 տոկոսը:
Ըստ բանկի փոխնախագահ Ալեքսեյ Տրուբնիկովի՝ ակցիան թույլ կտա «Գազպրոմբանկի» հաճախորդներին բարելավել իրենց կենսապայմանները և նվազագույնի հասցնել հիփոթեքային վարկերի ծախսերը՝ կանխավճարի չափի և ցածր տոկոսադրույքի հաշվին:

«Газпромбанк» снизил ставку по ипотечному кредитованию до 9,7% годовых. Об этом сообщает пресс-служба банка.
Отмечается, что срок кредита составляет 7 лет, а первоначальный взнос - от 40% от стоимости приобретенного имущества.
Заемщики сторонних банков также имеют возможность рефинансировать ипотечные кредиты по ставке от 9,7% годовых, сообщает пресс-служба банка.
Для этого срок кредита не должен превышать семь лет, максимальная сумма кредита составляет 60% от стоимости имущества.
По словам вице-президента банка Алексея Трубникова, акция позволит клиентам Газпромбанка улучшить свои жилищные условия и минимизировать расходы по ипотечным кредитам за счет размера первоначального взноса и низких процентных ставок.