13-02-2019 13:33 1594
«Գազպրոմբանկն» ակցիայի շրջանակում նվազեցրել է հիփոթեքային վարկավորման տոկոսադրույքը՝ տարեկան մինչև 9.7 տոկոսի: Այս մասին տեղեկացրել է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Նշվում է, որ վարկավորման ժամկետը կազմում է 7 տարի, իսկ կանխավճարի չափը ձեռք բերվող գույքի արժեքի 40 տոկոսը:
Բանկի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ կողմնակի բանկերի վարկառուները ևս հնարավորություն ունեն նաև վերաֆինանսավորել հիփոթեքը տարեկան մինչև 9,7 տոկոսադրույքով:
Դրա համար վարկի ժամկետը չպետք է գերազանցի յոթ տարի, առավելագույն վարկի գումարը `գույքի արժեքի 60 տոկոսը:
Ըստ բանկի փոխնախագահ Ալեքսեյ Տրուբնիկովի՝ ակցիան թույլ կտա «Գազպրոմբանկի» հաճախորդներին բարելավել իրենց կենսապայմանները և նվազագույնի հասցնել հիփոթեքային վարկերի ծախսերը՝ կանխավճարի չափի և ցածր տոկոսադրույքի հաշվին:

13-02-2019 13:33 1592
It is noted that the loan period is 7 years, and the down payment is from 40% of the value of the acquired property.
Borrowers of third-party banks also have the opportunity to refinance mortgage loans at a rate of 9.7% per annum, the press service of the bank reports.
For this, the loan period should not exceed seven years, the maximum loan amount is 60% of the value of the property.
According to bank vice-president Alexey Trubnikov, the campaign will allow Gazprombank's customers to improve their living conditions and minimize mortgage loan costs due to the down payment and low interest rates.