Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Global Reserves Management ընկերության գործադիր տնօրեն Ռոբերտ Ուիթֆիլդին: Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանում աղբի վերամշակման գործարանի կառուցման ներդրումային ծրագրի իրականացման հնարավորություններն ու հետագա քայլերը:
Վարչապետը նշել է, որ թափոնների կառավարման ոլորտում կառավարությունն ունի հստակ ռազմավարություն և հետևողականորեն իրականացնելու է այն: Կարեն Կարապետյանը ողջունել է մեր երկրում աղբի վերամշակման ծրագիր իրականացնելու ընկերության շահագրգռվածությունը և հայտնել կառավարության պատրաստակամությունը՝ ցուցաբերելու անհրաժեշտ տեխնիկական օժանդակություն:
Ռոբերտ Ուիթֆիլդը վարչապետին է ներկայացրել իր գլխավորած ընկերության գործունեությունն աղբի վերամշակման ոլորտում: Կողմերը պայմանավորվել են ծրագրի ուղղությամբ նախնական գնահատական կազմելու նպատակով առաջիկայում իրականացնել անհրաժեշտ ուսումնասիրություններ, այնուհետև դրանց հիման վրա շարժվել առաջ:

07-08-2017 15:31 2254
Премьер-министр Карен Карапетян принял исполнительного директора компании «Global Reserves Management» Роберта Уитфилда. Собеседники обсудили возможности и дальнейшие шаги по реализации инвестиционной программы завода по переработке отходов в Армении.
Премьер-министр отметил, что у правительства есть четкая стратегия управления отходами и будет последовательно его выполнять. Карен Карапетян приветствовал заинтересованность компании в реализации программы утилизации мусора в нашей стране и выразил готовность правительства оказать необходимую техническую помощь.
Роберт Уитфилд представил премьер-министру деятельность компании в области переработки отходов. Стороны договорились провести необходимые исследования в ближайшем будущем для предварительной оценки программы, а затем реализовать её на их основе.