Տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը Հայաստանում շարունակաբար աճում է, Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«ԱՎԾ այսօր հրապարակած տվյալների համաձայն՝ հուլիսին տնտեսական ակտիվության երկնիշ ցուցանիշ ենք ունեցել՝ 11.1 տոկոս, հունիսի՝ նույնպես բարձր 9.6 տոկոսի ֆոնին:
2018-ի յոթ ամսվա ՏԱՑ-ը, ըստ այդմ, նույնպես աճել է՝ հասնելով 9.3 տոկոսի, հունիսի 8.9 տոկոսի ֆոնին:
Ինչպես ասացի օգոստոսի 17-ին, տնտեսական աճի կառուցվածքը փոխելը մեր քաղաքական առաջնահերթություններից է: Մեզ պետք է այնպիսի տնտեսական աճ, որի ամեն տոկոսը մարդիկ զգան իրենց կյանքում:
Բայց կարևոր է, որ կառավարությունը այս առումով վարում է հավասարակշռված և շրջահայաց քաղաքականություն՝ տնտեսական ցնցումներից զերծ մնալու համար:
Ուրախ եմ, որ այդ քաղաքականությունը տալիս է կոնկրետ արդյունքներ:
Ներդրումնե՛ր արեք Հայաստանում, բիզնես արեք Հայաստանում: Սա մի երկիր է, որտեղ կարելի է գործել, վաստակել, զարգանալ՝ օրինական և հավասար դաշտում»:

20-08-2018 20:43 2295
The index of economic activity in Armenia is continuously growing, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan wrote on his Facebook page.
"According to the data released today by the National Statistical Service, we had a double digit economic activity index in July- 11.1 %, and in June - 9.6 %.
The index of economic activity for the seven months of 2018 has also grown to 9.3 %, against 8.9 % in June.
As I said on August 17, changing the structure of economic growth is one of our political priorities. We need such an economic growth that each percent of which people could feel in their lives.
But it is important that the government pursues a balanced and cautious policy in order to avoid economic shocks.
I am glad that this policy gives concrete results.
Invest in Armenia and do business in Armenia. This is a country where you can operate, earn money, develop in a legal and equal field. "