Տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը Հայաստանում շարունակաբար աճում է, Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«ԱՎԾ այսօր հրապարակած տվյալների համաձայն՝ հուլիսին տնտեսական ակտիվության երկնիշ ցուցանիշ ենք ունեցել՝ 11.1 տոկոս, հունիսի՝ նույնպես բարձր 9.6 տոկոսի ֆոնին:
2018-ի յոթ ամսվա ՏԱՑ-ը, ըստ այդմ, նույնպես աճել է՝ հասնելով 9.3 տոկոսի, հունիսի 8.9 տոկոսի ֆոնին:
Ինչպես ասացի օգոստոսի 17-ին, տնտեսական աճի կառուցվածքը փոխելը մեր քաղաքական առաջնահերթություններից է: Մեզ պետք է այնպիսի տնտեսական աճ, որի ամեն տոկոսը մարդիկ զգան իրենց կյանքում:
Բայց կարևոր է, որ կառավարությունը այս առումով վարում է հավասարակշռված և շրջահայաց քաղաքականություն՝ տնտեսական ցնցումներից զերծ մնալու համար:
Ուրախ եմ, որ այդ քաղաքականությունը տալիս է կոնկրետ արդյունքներ:
Ներդրումնե՛ր արեք Հայաստանում, բիզնես արեք Հայաստանում: Սա մի երկիր է, որտեղ կարելի է գործել, վաստակել, զարգանալ՝ օրինական և հավասար դաշտում»:

20-08-2018 20:43 2296
Индекс экономической активности в Армении постоянно растет, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в Facebook.
«Согласно данным, опубликованным сегодня Национальной статистической службой, у нас был двузначный индекс экономической активности в июле - 11,1%, а в июне - 9,6%.
Индекс экономической активности за семь месяцев 2018 года также вырос до 9,3%, против 8,9% в июне.
Как я сказал 17 августа, изменение структуры экономического роста является одним из наших политических приоритетов. Нам нужен такой экономический рост, чтобы люди чувствовали каждый процент в своей жизни.
Но важно, чтобы правительство проводило сбалансированную и осмотрительную политику, чтобы избежать экономических потрясений.
Я рад, что эта политика дает конкретные результаты.
Инвестируйте в Армению и делайте бизнес в Армении. Это страна, в которой вы можете работать, зарабатывать деньги, развиваться на законных и равных условиях. "