Հայաստանի հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը 2018 թվականի օգոստոսի 22-ի նիստում քննարկել է «Վեոլիա Ջուր» փակ բաժնետիրական ընկերության նկատմամբ տուգանք կիրառելու մասին հարցը: Հանձնաժողովը որոշում է կայացրել ընկերությանը տուգանել 10 միլիոն դրամ գումարի չափով:
Հանձնաժողովը, ջրամատակարարման և ջրահեռացման համակարգին նոր միացման կամ միացման փոփոխության գործընթացի իրականացման վերաբերյալ՝ 2017 թվականի 4-րդ և 2018 թվականի 1-ին եռամսյակների տեղեկատվությունների մոնիթորինգի, ինչպես նաև՝ քաղաքացիների և ընկերությունների բողոքների ուսումնասիրության արդյունքում, հանձնաժողովի 2016 թվականի նոյեմբերի 30-ի №378Ն որոշմամբ հաստատված, խմելու ջրի մատակարարման և ջրահեռացման (կեղտաջրերի մաքրման) ծառայությունների մատուցման Կանոններով սահմանված առավելագույն ժամկետները խախտելու համար, հաշվի առնելով նաև, որ նոր սպառողների միացման գործընթացի խախտումների համար ընկերությունը սույն թվականի ապրիլի 4-ի N109Ա որոշմամբ արդեն իսկ ենթարկվել էր տուգանքի՝ 5 000 000 (հինգ միլիոն) ՀՀ դրամի չափով, որոշեց «Վեոլիա Ջուր» փակ բաժնետիրական ընկերությանը տուգանել` 10 000 000 (տասը միլիոն) ՀՀ դրամ գումարի չափով:

On August 22, 2018, the Public Services Regulatory Commission of Armenia discussed the issue of imposing a penalty on "Veolia Jur" closed joint-stock company. The commission made a decision to fine the company in the amount of 10 million drams.
As a result of the monitoring of the 4th quarter of 2017and the 1st quarter of 2018, as well as complaints of citizens and companies, the Commission made a decision on the introduction of a new connection or changing the connection of water supply and wastewater treatment services, taking into account the fact that the Company has already been fined for AMD 5,000,000 (five million) for breach of maximum terms by the decision of N109 A of April 4, 2018, decided to impose a fine of 10,000,000 AMD (ten million).