ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը ընդունել է Լիբանանի զբոսաշրջության նախարար Ավետիս Կիտանյանին։
Արծվիկ Մինասյանը նշել է, որ ուրախ է ընդունել իրեն նոր Հայաստանում և պատրաստակամ է համատեղել ջանքերը՝ զարգացնելու և նոր որակ հաղորդելու զբոսաշրջության ոլորտում փոխշահավետ համագործակցությանը։
«Մեր երկրում կատարված փոփոխությունը հույսի փոփոխություն է, և անհրաժեշտ է ամրապնդել այդ հույսը հասարակության մեջ։ Որպես նախարար շատ եմ կարևորում դա և պատրաստ եմ անել առավելագույնը մեր երկրի տնտեսության զարգացումն ապահովելու համար», - ասել է Արծվիկ Մինասյանը։
Ավետիս Կիտանյանը տեղեկացրել է, որ տպավորված է հայաստանյան փոփոխություններով և հավելել, որ հաճելի է կրկին հանդիպել այս նախարարությունում և շարունակել սերտ համագործակցությունը, որը սկիզբ է առել Հայաստանում և Լիբանանում ոլորտի պատասխանատուների հետ մի շարք հանդիպումների ընթացքում։
«Զբոսաշրջությունն այն ոլորտն է, որը կարող է արագ դառնալ տնտեսական զարգացման հիմնական աղբյուր։ Այս ուղղությամբ փորձենք համատեղ օգտակար աշխատել», - ասել է Ավետիս Կիտանյանը և իր պատրաստակամությունը հայտնել ջանքեր գործադրելու երկու բարեկամ երկրների զբոսաշրջության ոլորտների զարգացման ուղղությամբ։
Զրուցակիցները գոհունակություն են հայտնել ընթացիկ տարվա առաջին կիսամյակում գրանցված արդյունքների վերաբերյալ (ըստ վիճակագրական տվյալների՝ Լիբանանից Հայաստան ժամանած զբոսաշրջիկների թիվը կազմել է 3437 մարդ, նախորդ տարվա 2410-ի դիմաց, աճը նախորդ տարվա համեմատ կազմել է 42․6 տոկոս), միևնույն ժամանակ նշելով, որ կա զարգացման մեծ ներուժ և հնարավորություն։

RA Minister of Economic Development and Trade Artsvik Minasyan receives Lebanese Minister of Tourism Avetis Kitanyan.
Artsvik Minasyan noted that he is glad to welcome him in Armenia and is ready to combine efforts to develop and introduce new quality of mutually beneficial cooperation in tourism.
"The change in our country is a change of hope, and we need to reinforce that hope in society. As Minister I attach great importance to this and I am ready to do our utmost to ensure the development of our country's economy, "Artsvik Minasyan said.
Avetis Kitanyan informed that he is impressed with the changes in Armenia and added that it is nice to meet again in this ministry and continue close cooperation that has started with a number of meetings with officials in Armenia and Lebanon.
"Tourism is a sphere that can quickly become a major source of economic development. Let's try to work together in this direction, "said Avetis Kitanyan and expressed his readiness to make efforts to develop tourism in the two friendly countries.
The interlocutors expressed satisfaction with the results recorded in the first half of the current year (according to statistical data, the number of tourists arriving from Lebanon to Armenia was 3437, compared with the previous year's 2410, the growth made 42.6%), at the same time mentioning that there is great potential and opportunity for development.