29-08-2018 10:55 9731
Վերջերս մի շարք զանգվածային լրատվամիջոցներ լուրեր են տարածում այն մասին, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հանդիսանում է Արդշինբանկի համասեփականատեր:
«Արդշինբանկ» ՓԲԸ մամլո ծառայությունը պաշտոնապես հայտարարում է, որ ոչ´ Ռոբերտ Քոչարյանը, ոչ´ էլ նրա հետ փոխկապակցված անձինք, երբևէ չեն հանդիսացել Արդշինբանկի բաժնետոմսերի սեփականատեր:
Վերոնշյալ տեղեկատվությունը հաստատելու համար Բանկը պատրաստ է ներկայացնել Բանկի բաժնետերերի վերաբերյալ համապատասխան տեղեկանք ՀՀ կենտրոնական դեպոզիտարիայից:
Բաժնետերերի մասին տեղեկատվությունը, ինչպես նաև միջազգային աուդիտորական ընկերությունների կողմից հաստատված Բանկի գործունեության մասին հաշվետվությունները հրապարակային են և տեղադրված են բանկի պաշտոնական www.ardshinbank.am կայքէջում:
Լինելով ֆինանսաբանկային համակարգում խոշորագույն հարկատուներից մեկը՝ Արդշինբանկը Հայաստանի միակ մասնավոր ընկերությունն է, որը միջազգային կապիտալի շուկաներում թողարկել է եվրոպարտատոմսեր և ունի միջազգային հեղինակավոր վարկանիշային գործակալություններից ստացված վարկանիշ՝ հավասար Հայաստանի Հանրապետության վարկանիշային մակարդակին:

29-08-2018 10:55 9732
Как сказано в сообщении пресс-службы ЗАО «Ардшинбанк», ни Роберт Кочарян, ни его аффилированные лица никогда не были владельцами акций Ардшинбанка.
Для подтверждения вышеуказанной информации Банк готов предоставить соответствующую справку об акционерах Банка из Центрального депозитария Республики Армения.
Информация об акционерах, а также отчеты о деятельности Банка, одобренные международными аудиторскими компаниями, являются общедоступными и размещены на официальном сайте Банка www.ardshinbank.am.
Являясь одним из крупнейших налогоплательщиков в финансовой и банковской системе, Ардшинбанк является единственной частной компанией в Армении, которая выпускает еврооблигации на международных рынках капитала и имеет рейтинг от международных известных рейтинговых агентств, равный рейтингу Республики Армения.