«Մենք ընդարձակ բարեփոխումներ պետք է իրականացնենք, դրանք չպետք է լինեն հապշտապ, ափալ-թափալ, չմտածված», - այսօր կառավարության նիստի սկզբում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ես կարծում եմ, որ մենք պետք է արձանագրենք բարեփոխումների մեր մեթոդաբանությունը՝ հաշվի առնելով Հայաստանում առկա քաղաքական իրողությունները: Ընդհանրապես ընդունված է ասել, որ բարեփոխումները, այսպես ասած, ցավոտ գործընթաց են, ես կարծում եմ, որ այս տրամաբանությունից պետք է հրաժարվենք, որովհետև բարեփոխումների մեր ալգորիթմը պետք է լինի ընդարձակ երկխոսությունը հանրության հետ, համաձայնության հաստատումը այս կամ այն բարեփոխումների ուղղությամբ: Եթե բարեփոխումներ իրականացնելու համար ունենք բավարար փաստարկներ, ապա այդ նույն փաստարկներով պետք է ներկայանալ հանրությանը»,-նշեց վարչապետը:
Անդրադառնալով հարկային օրենսգրքի փոփոխությունների փաթեթին, վարչապետն ասաց, որ այս հարցով ևս պետք է հաջորդ շաբաթվանից երկխոսություն սկսել հանրության հետ. «Մենք ընդարձակ բարեփոխումներ պետք է իրականացնենք, դրանք չպետք է լինեն հապշտապ, «ափալ-թափալ», չմտածված, դրանք պետք է ուղիղ և օրգանական կապ ունենան մեր ազգային շահերի, առաջադրված խնդիրների և Հայաստանում տեղի ունեցած ոչ բռնի, թավշյա հեղափոխության առաջադրած խնդիրների հետ»,- հայտարարեց Փաշինյանը:

30-08-2018 12:29 4930
«Мы должны провести масштабные реформы, они не должны быть поспешными, необдуманными», - заявил сегодня в начале заседания правительства премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Я думаю, что мы должны зарегистрировать нашу методологию реформ с учетом политических реалий в Армении. Общепризнано, что реформы - это болезненный процесс, и я думаю, что мы должны отказаться от этой логики, потому что наш алгоритм реформ должен быть обширным диалогом с общественностью, установив соглашение о той или иной реформе. Если у нас будет достаточно аргументов для проведения реформ, то эти аргументы должны быть представлены общественности», - отметил премьер-министр.
Касаясь пакета поправок к Налоговому кодексу, премьер-министр сказал, что на следующей неделе необходимо начать диалог с общественностью по этому вопросу. «Мы должны провести масштабные реформы, которые не должны быть поспешными, - сказал он, - они должны иметь прямую и органичную связь с нашими национальными интересами, проблемами и вопросами, поднятыми во время бархатной революции в Армении», - сказал Пашинян.