«Մենք ընդարձակ բարեփոխումներ պետք է իրականացնենք, դրանք չպետք է լինեն հապշտապ, ափալ-թափալ, չմտածված», - այսօր կառավարության նիստի սկզբում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ես կարծում եմ, որ մենք պետք է արձանագրենք բարեփոխումների մեր մեթոդաբանությունը՝ հաշվի առնելով Հայաստանում առկա քաղաքական իրողությունները: Ընդհանրապես ընդունված է ասել, որ բարեփոխումները, այսպես ասած, ցավոտ գործընթաց են, ես կարծում եմ, որ այս տրամաբանությունից պետք է հրաժարվենք, որովհետև բարեփոխումների մեր ալգորիթմը պետք է լինի ընդարձակ երկխոսությունը հանրության հետ, համաձայնության հաստատումը այս կամ այն բարեփոխումների ուղղությամբ: Եթե բարեփոխումներ իրականացնելու համար ունենք բավարար փաստարկներ, ապա այդ նույն փաստարկներով պետք է ներկայանալ հանրությանը»,-նշեց վարչապետը:
Անդրադառնալով հարկային օրենսգրքի փոփոխությունների փաթեթին, վարչապետն ասաց, որ այս հարցով ևս պետք է հաջորդ շաբաթվանից երկխոսություն սկսել հանրության հետ. «Մենք ընդարձակ բարեփոխումներ պետք է իրականացնենք, դրանք չպետք է լինեն հապշտապ, «ափալ-թափալ», չմտածված, դրանք պետք է ուղիղ և օրգանական կապ ունենան մեր ազգային շահերի, առաջադրված խնդիրների և Հայաստանում տեղի ունեցած ոչ բռնի, թավշյա հեղափոխության առաջադրած խնդիրների հետ»,- հայտարարեց Փաշինյանը:

"We have to carry out extensive reforms, they should not be hasty, ill-considered," Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan stated at the beginning of the government session today.
"I think we must register our reform methodology, taking into consideration the political realities in Armenia. It is generally accepted to say that reforms are a painful process, and I think that we should abandon this logic because our reform algorithm should be an extensive dialogue with the public, establishing an agreement on any or all of the reforms. If we have enough arguments for the implementation of reforms, then the same arguments should be presented to the public, "the Prime Minister mentioned.
Touching upon the package of amendments to the Tax Code, the prime minister said that it is necessary to start a dialogue with the public on the issue next week. "We have to carry out extensive reforms that should not be hasty," he said, "should not be fooled, they should have direct and organic connection with our national interests, problems and issues raised during velvet revolution in Armenia, "said Pashinyan.