03-09-2018 16:19 7681
ՀՀ տնտեսական զարգացան և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ Թաշվյա հեղափոխությունից հետո Հայաստանն ավելի քան $1 մլրդ-ի ներդրումների առաջարկներ է ստացել:
Ըստ Մինասյանի, բազմաթիվ քաղաքացիներ և կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ են այցելել նախարարություն, հետաքրքրվել Հայաստանի ներդրումային միջավայրով և ներդրումային նախագծերի մասին հայտարարություններ արել:
«Եթե ամփոփելու լինենք թվերը, որոնց մասին հայտարարվել է, ապա դրանք գերազանցում են $1 մլրդ-ը: Բայց մենք փորձում ենք նաև գնահատել իրատեսական թիվը. եկել ենք եզրակացության, որ դրանից $240 մլն-ն առնվազն իրատեսական է»,- ասել է նախարարը:

03-09-2018 16:19 7887
Armenia's Minister of Economic Development and Trade Artsvik Minasyan said in a conversation with journalists that after the Velvet revolution Armenia has received more than $ 1 billion investment proposals.
According to Minasyan, many citizens and representatives of organizations visited the ministry, inquired about Armenia's investment climate and made investment announcements.
"If we sum up the numbers announced by them, they exceed $ 1 billion. But we also try to estimate the realistic figure. we have come to the conclusion that $ 240 mln from is at least realistic, "the minister said.