Ռուսական «Սբերբանկի» զուտ շահույթը հաշվապահական հաշվառման ռուսական ստանդարտներում 2018 թվականի հունվարին կազմել է 65.3 մլրդ ռուբլի: Նախորդ տարվա հունվարի համեմատ ` շահույթն աճել է 12.8 տոկոսով, հայտնում է «Ведомости»-ն:
Զուտ տոկոսային եկամուտն աճել է 7.4 տոկոսով` կազմելով 102.8 մլրդ ռուբլի (գործառնական ակտիվների ծավալների աճի և հաճախորդների ներգրաված միջոցների տոկոսադրույքների նվազման հաշվին):
Միջնորդավճարներից ստացված եկամուտներն աճել են 20.3 տոկոսով և կազմել 26.4 մլրդ ռուբլի. հիմնական աճն ապահովել են բանկային քարտերով (+ 35.9 տոկոս), հաշվարկային գործառնություններով (+ 23.1 տոկոս) գործարքները և ապահովագրական պրոդուկտների (+ 31 տոկոս) համար գանձվող միջնորդավճարները:

Russian Sberbank's net profit in the Russian Accounting Standards in January 2018 amounted to RUR 65.3 billion. Profit grew by 12.8 percent compared to January of the previous year, Vedomosti reported.
Net interest income increased by 7.4% making 102.8 billion rubles (due to increase in operating assets and decrease of interest rates on clients' funds).
Income from commissions increased by 20.3% to 26.4 billion rubles. The main growth was provided by banking cards (+35.9%), settlement transactions (+ 23.1%) and commission fees for insurance products (+ 31%).