Ռուսական «Սբերբանկի» զուտ շահույթը հաշվապահական հաշվառման ռուսական ստանդարտներում 2018 թվականի հունվարին կազմել է 65.3 մլրդ ռուբլի: Նախորդ տարվա հունվարի համեմատ ` շահույթն աճել է 12.8 տոկոսով, հայտնում է «Ведомости»-ն:
Զուտ տոկոսային եկամուտն աճել է 7.4 տոկոսով` կազմելով 102.8 մլրդ ռուբլի (գործառնական ակտիվների ծավալների աճի և հաճախորդների ներգրաված միջոցների տոկոսադրույքների նվազման հաշվին):
Միջնորդավճարներից ստացված եկամուտներն աճել են 20.3 տոկոսով և կազմել 26.4 մլրդ ռուբլի. հիմնական աճն ապահովել են բանկային քարտերով (+ 35.9 տոկոս), հաշվարկային գործառնություններով (+ 23.1 տոկոս) գործարքները և ապահովագրական պրոդուկտների (+ 31 տոկոս) համար գանձվող միջնորդավճարները:

Чистая прибыль ОАО «Сбербанк России» по российским стандартам бухгалтерского учета в январе 2018 года составила 65,3 млрд. рублей. Прибыль выросла на 12,8 процента по сравнению с январем прошлого года, сообщает «Ведомости».
Чистый процентный доход увеличился на 7,4% и составил 102,8 млрд. рублей (из-за увеличения операционных активов и снижения процентных ставок по средствам клиентов).
Доходы от комиссий увеличились на 20,3% и составили 26,4 млрд рублей. Основной рост был обеспечен банковскими карточками (+ 35,9%), расчетными операциями (+ 23,1%) и комиссионными за страховые продукты (+ 31%).