Սանկտ Պետերբուրգում տեղի է ունեցել «Գազպրոմ» ընկերության խորհրդի նախագահ Ալեքսանդր Միլերի և Uniper SE-ի գործադիր տնօրեն Կլաուս Շեֆերի հանդիպումը, հայտնում է «Գազպրոմի» մամուլի ծառայությունը:
Նրանք հաստատել են 2018 թվականի առաջին եռամսյակում դեպի Գերմանիա ռուսական գազի արտահանման ռեկորդային ցուցանիշը, որը հաջորդել է 2017 և 2016 թվականների նույն ժամանակահատվածի բարձր արդյունքներին:
Նախնական տվյալով, հունվարի 1-ից մայիսի 23-ը դեպի Գերմանիա է արտահանվել 24,4 միլիարդ խորհանարդ մետր ռուստական գազ, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ 13,4 տոկոս ավել է:
2017 թվականի ամբողջ ընթացքում ցուցանիշը կազմում էր 53,4 միլիարդ խորհանարդ մետր, ինչը 2016-ի համեմատ 7,2 տոկոսով ավել է:

25-05-2018 13:11 3961
В Санкт-Петербурге состоялась встреча генерального директора «Газпрома» Александра Миллера и исполнительного директора «Uniper SE» Клауса Шеффера, сообщает пресс-служба «Газпрома».
Они подтвердили рекорд, зафиксированный в российском экспорте газа в Германию в первом квартале 2018 года, после высоких результатов того же периода в 2017 и 2016 годах.
По предварительным данным, с 1 января по 23 мая в Германию было экспортировано 24,4 млрд куб. российского газа, что на 13,4% больше, чем за аналогичный период прошлого года.
На протяжении 2017 года этот показатель составлял 53,4 млрд куб. М, что на 7,2% больше, чем в 2016 году.