05-06-2018 10:21 3520
Շվեյցարական բանկերն արգելափակել են ռուս գործարար Վիկտոր Վեքսելբերգի անձնական միջոցները՝ մտավախություն ունենալով հայտնվելու ԱՄՆ պատժամիջոցային ցանկում, հայտնում է Forbes-ը:
Ինչպես պարբերականին հայտնել է «Ռենովա» խմբի աղբյուրը՝ արգելափակված միջոցները կազմում են մոտ մեկ միլիարդ շվեյցարական ֆրանկ (մոտ 1 միլիարդ ԱՄՆ դոլար):
Վեքսելբերգի գումարներն արգելափակվել են UBS, Credit Suisse և Julius Baer բանկերը: ԱՄՆ-ն ապրիլի սկզբին Ռուսաստանի նկատմամբ նոր պատժամիջոցներ է սահմանել՝ ցանկում ներառելով ռուս խոշոր ձեռներեցներին և նրանց ենթակա ընկերություններին:

05-06-2018 10:21 3518
Швейцарские банки заблокировали личные средства бизнесмена Виктора Вексельберга, опасаясь появиться в списке санкций США, сообщает Forbes.
По данным источника группы «Ренова», блокированные активы составляют около одного миллиарда швейцарских франков (около 1 миллиарда долларов США).
Средства Вексельберга были заблокированы банками UBS, Credit Suisse и Julius Baer. В начале апреля Соединенные Штаты ввели новые санкции в отношении России, в том числе крупнейших российских предпринимателей и их компаний.