Bayer AG-ն հայտարարել է, որ արժեթղթերի տեղաբաշխման միջոցով ներգրավելու է 6 միլիարդ եվրո՝ Monsanto Co.-ն 66 մլրդ դոլարով գնելու համար, հայտնում է Dow Jones-ը:
Դրա շնորհիվ բաժնետերերին հնարավորություն կնձեռնվի իրենց պատկանող յուրաքանչյուր 23 արժեթղթի դիմաց ստանալ երկու նոր արժեթուղթ՝ յուրաքանչյուրը 81 եվրո արժեքով:
Ընկերությունը հայտարարել է, որ կթողարկի 75 միլիոն նոր արժեթուղթ, և ակնկալում է, որ կապիտալի ավելացումից ստացված եկամուտը կկազմի 6 միլիրադ եվրո:
«Դա նշանակալի մաս է Monsanto-ն գնելու ֆինանսավորման համար»,-ասել է Bayer-ի վարչության նախագահ Վերներ Բաումաննը:

Bayer AG объявила, что она привлечет 6 миллиардов евро через размещение ценных бумаг для покупки Monsanto Co. за 66 миллиардов долларов, сообщает Dow Jones.
В связи с этим акционерам будет предоставлена возможность получить две новые ценные бумаги по 81 евро каждый в обмен на свои ценные бумаги (23).
Компания объявила о выпуске 75 миллионов новых ценных бумаг и ожидает, что доход от увеличения капитала составит 6 миллиардов евро.
«Это значительная сумма для покупки Monsanto», - сказал генеральный директор компании «Bayer» Вернер Бауманн.