Ուկրաինայի անվտանգության ծառայությունը հայտնաբերել է ռուսական վճարային համակարգերի դեմ սահմանված պատժամիջոցները շրջանցող սխեմա, հայտնել են ՈՒԱԾ-ի մամուլի ծառայությունից:
Խոսքը Contact փոխանցումների համակարգի մասին է: Դրա կայքում մինչև վերջերս զետեղված էր դեպի Ուկրաինա դրամական փոխանցումների ծառայության մասին տեղեկություն, պարզել է «Коммерсантъ»-ը:
Contact համակարգը դասակարգվում է Qiwi խմբում, որին մինչև 2013 թվականը պատկանում էր Tyme-ին պատկանող ֆինանսական ընկերությունը:
Հենց Tyme-ն էր դեպի Ուկրաինա փոխանցումներ իրականացնում:
Անվտանգության ծառայության քննության արդյունքում Ուկրաինայի Ազգային Բանկը հետ է կանչել Tyme վճարային միջազգային համակարգի արտոնագիրը:

Служба безопасности Украины выявила схему обхода санкций против российских платежных систем, сообщила пресс-служба Службы безопасности Украины (СБУ).
Речь идет о системе денежных переводов Contact. На её сайте до недавнего времени была размещена информация о службе денежных переводов в Украину, сообщает «Коммерсант».
Система денежных переводов Contact классифицируется в группе Qiwi, которой до 2013 года принадлежала финансовая компания, принадлежащая Tyme.
Именно Tyme осуществляла денежные переводы в Украину.
В результате расследования Службы безопасности Национальный банк Украины отозвал лицензию международной платежной системы Tyme.