18-07-2018 15:31 3946
Տեխնոլոգիական հսկան IBM-ը և Կոլումբիայի համալսարանը ստեղծել են նոր հետազոտական կենտրոն` կրթական նախաձեռնություններ իրականացնելու և բլոկչեյն տեխնոլոգիաների ոլորտում ծրագրերի մշակման համար:
Կենտրոնը գտնվում է Նյու Յորքի Մանհեթենի համալսարանի ուսանողական համալսարանում: Ի թիվս այլ բաների, այն կդառնա ակադեմիական և տեխնոլոգիական գիտելիքները համատեղող բլոկչեյն-հավելվածների ինկուբատոր, ասվում է ընկերության հայտարարության մեջ:
Կենտրոնի համար վերապատրաստման ծրագրերի, բիզնես նախաձեռնությունների և հետազոտական ծրագրերի վերաբերյալ առաջարկությունների քննարկմամբ կզբաղվի հատուկ հանձնաժողովը՝ ձևավորված IBM-ի փորձագետներից և համալսարանի դասախոսական կազմից:

The technology giant IBM and Columbia University have created a new research center for educational initiatives and development of blockchain technologies.
The center is located at the University of Manhattan, New York. Among other things, it will become an incubator blockchain application that combines academic and technological knowledge, says the company's statement.
A special commission will be involved in the discussion of proposals for training programs, business initiatives and research projects for the Center, formed by IBM experts and university teaching staff.