18-07-2018 15:31 3946
Տեխնոլոգիական հսկան IBM-ը և Կոլումբիայի համալսարանը ստեղծել են նոր հետազոտական կենտրոն` կրթական նախաձեռնություններ իրականացնելու և բլոկչեյն տեխնոլոգիաների ոլորտում ծրագրերի մշակման համար:
Կենտրոնը գտնվում է Նյու Յորքի Մանհեթենի համալսարանի ուսանողական համալսարանում: Ի թիվս այլ բաների, այն կդառնա ակադեմիական և տեխնոլոգիական գիտելիքները համատեղող բլոկչեյն-հավելվածների ինկուբատոր, ասվում է ընկերության հայտարարության մեջ:
Կենտրոնի համար վերապատրաստման ծրագրերի, բիզնես նախաձեռնությունների և հետազոտական ծրագրերի վերաբերյալ առաջարկությունների քննարկմամբ կզբաղվի հատուկ հանձնաժողովը՝ ձևավորված IBM-ի փորձագետներից և համալսարանի դասախոսական կազմից:

18-07-2018 15:31 3945
Технологический гигант IBM и Колумбийский университет создали новый исследовательский центр для образовательных инициатив и развития блокчейн технологий.
Центр расположен в Университете Манхэттена, Нью-Йорк. Он станет инкубатором блокчейн приложений, сочетающим академические и технологические знания, говорится в заявлении компании.
Специальная комиссия будет участвовать в обсуждении предложений по программам обучения, бизнес-инициативам и исследовательским проектам для центра, созданных экспертами IBM и преподавательским составом университетов.