25-07-2018 10:28 3816
ՌԴ Պետդուման երրորդ և վերջին ընթերցմամբ ընդունել է բանկերում փոքր բիզնեսի ավանդների ապահովագրության մասին օրենքի նախագիծը: Նոր փաստաթղթի համաձայն`փոքր բիզնեսի համար ապահովագրական հատուցման առավելագույն չափը մոտ կլինի այն գումարին, որը կիրառվում է ֆիզիկական անձանց ավանդների հետ կապված դեպքերի ժամանակ (1.4 մլն ռուբլի):
Ինչպես հաղորդում է РИА Новости-ն` օրինագիծն ուժի մեջ է մտնում հաջորդ տարվա հունվարի 1-ից: Ըստ այդմ, ապահովագրության համար ենթակա են փոքր և միկրոձեռնարկությունների ավանդներն՝ ինչպես ռուբլով, այնպես էլ արտասահմանյան արժույթով, եթե դրանք գտնվում են Ռուսաստանի տարածքում գրանցված բանկերում:

25-07-2018 10:28 3814
В третьем и последнем чтении Госдума РФ приняла законопроект о страховании вкладов малого бизнеса в банках. Согласно новому документу максимальный размер страхового возмещения для малого бизнеса будет близок к сумме, которая применяется для вкладов физических лиц (1,4 млн. рублей).
По данным РИА «Новости», законопроект вступит в силу с 1 января следующего года. Соответственно, депозиты малых и микропредприятий подлежат страхованию как в рублях, так и в иностранной валюте, если они находятся в банках, зарегистрированных в Российской Федерации.