25-07-2018 10:28 3816
ՌԴ Պետդուման երրորդ և վերջին ընթերցմամբ ընդունել է բանկերում փոքր բիզնեսի ավանդների ապահովագրության մասին օրենքի նախագիծը: Նոր փաստաթղթի համաձայն`փոքր բիզնեսի համար ապահովագրական հատուցման առավելագույն չափը մոտ կլինի այն գումարին, որը կիրառվում է ֆիզիկական անձանց ավանդների հետ կապված դեպքերի ժամանակ (1.4 մլն ռուբլի):
Ինչպես հաղորդում է РИА Новости-ն` օրինագիծն ուժի մեջ է մտնում հաջորդ տարվա հունվարի 1-ից: Ըստ այդմ, ապահովագրության համար ենթակա են փոքր և միկրոձեռնարկությունների ավանդներն՝ ինչպես ռուբլով, այնպես էլ արտասահմանյան արժույթով, եթե դրանք գտնվում են Ռուսաստանի տարածքում գրանցված բանկերում:

In the third and last readings the RF State Duma has adopted a bill on small business deposit insurance in banks. According to the new document, the maximum size of insurance compensation for small businesses will be close to the amount that is applied for individuals' deposits (1.4 million rubles).
According to RIA Novosti, the bill will come into force on January 1 next year. Accordingly, the deposits of small and micro enterprises are subject to insurance, both in rubles and in foreign currency, if they are in the banks registered in the Russian Federation.