03-08-2018 11:10 4239
Google-ը նախատեսում է Չինաստանի համար գործարկել որոնողական համակարգի առանձին տարբերակ, որում կառավարության կողմից սահմանափակումներ կլինեն քաղաքացիների համար:
Նրանք չեն կարողանա օգտվել որոշակի ռեսուրսներից և վեբ-ծառայություններից: Այդպիսով ինտերնետային հսկան մտադիր է վերադառնալ 8 տարի առաջ լքած շուկա, հայտնում է Reuters-ը:
Այդ նախաձեռնությունը սկսվել է այն բանից հետո, երբ Չինաստանի իշխանություններն ամերիկյան ընկերությունների հետ գործակցող իրենց ընկերությունների նկատմամբ վերահսկողությունն ուժեղացրել են: Ընդհանուր առմամբ՝ ԱՄՆ-Չինաստան առևտրային հարաբերությունները շարունակում են լարված մնալ:

Google планирует запустить отдельную поисковую систему для Китая, в которой правительство будет вводить ограничения на граждан.
Они не смогут использовать определенные ресурсы и веб-службы. Таким образом, интернет-гигант намерен вернуться на рынок, который он покинул 8 лет назад, сообщает Reuters.
Эта инициатива началась после того, как власти Китая установили свой контроль над компаниями, которые сотрудничают с американскими компаниями. В общем, торговые отношения между США и Китаем остаются напряженными.