09-11-2018 14:28 3941
Ուկրաինայում «ՎՏԲ» ֆինանսական խմբի դուստր բանկը (ՎՏԲ Բանկ) միջնորդավճարներ և սահմանափակումներ է ներդրել իր բանկոմատներից և մասնաճուղերից գումարի կանխիկացման համար, ասվում է կազմակերպության կայքում:
Ֆինանսական կազմակերպության ներկայացուցիչները «ստիպված են» դիմել նման միջոցառումների՝ ռուսական պետական կապիտալով Ուկրաինայում գործող երեք բանկերի բոլոր ակտիվների օտարման արգելքի վերաբերյալ Կիևի Վերաքննիչ դատարանի որոշման պատճառով:
Դատարանը սեպտեմբերին որոշել էր, որ արգելքը պետք է լինի ռուսական փոխհատուցում ուկրաինական ընկերություններին՝ Ղրիմում կայացած հանրաքվեից հետո թերակղզում կորցրած ակտիվների դիմաց:
«ՎՏԲ»-ի դուստր ձեռնարկությանը հաճախորդներին կոչ է արվել պահպանել հանգստությունը և աջակցել բանկին ստեղծված ծանր իրավիճակում:

09-11-2018 14:28 3991
In Ukraine, VTB Bank - a subsidiary of VTB Group - has imposed fees and restrictions on cash withdrawals from its ATMs and branches, the company’s website reports.
Representatives of a financial organization are “forced” to resort to such measures because of the decision of the Kiev Court of Appeal to ban the alienation of all assets of three Ukrainian banks operating with Russian state capital.
The court in September ruled that the ban should be Russian compensation to Ukrainian companies for assets lost on the peninsula after the referendum in the Crimea.