09-11-2018 14:28 3941
Ուկրաինայում «ՎՏԲ» ֆինանսական խմբի դուստր բանկը (ՎՏԲ Բանկ) միջնորդավճարներ և սահմանափակումներ է ներդրել իր բանկոմատներից և մասնաճուղերից գումարի կանխիկացման համար, ասվում է կազմակերպության կայքում:
Ֆինանսական կազմակերպության ներկայացուցիչները «ստիպված են» դիմել նման միջոցառումների՝ ռուսական պետական կապիտալով Ուկրաինայում գործող երեք բանկերի բոլոր ակտիվների օտարման արգելքի վերաբերյալ Կիևի Վերաքննիչ դատարանի որոշման պատճառով:
Դատարանը սեպտեմբերին որոշել էր, որ արգելքը պետք է լինի ռուսական փոխհատուցում ուկրաինական ընկերություններին՝ Ղրիմում կայացած հանրաքվեից հետո թերակղզում կորցրած ակտիվների դիմաց:
«ՎՏԲ»-ի դուստր ձեռնարկությանը հաճախորդներին կոչ է արվել պահպանել հանգստությունը և աջակցել բանկին ստեղծված ծանր իրավիճակում:

09-11-2018 14:28 3940
В Украине Банк ВТБ - дочерняя компания группы ВТБ - ввел комиссии и ограничения на снятие наличных из своих банкоматов и филиалов, сообщает сайт компании.
Представители финансовой организации «вынуждены» прибегнуть к таким мерам из-за решения Киевского апелляционного суда о запрете на отчуждение всех активов трех украинских банков, действующих с российским государственным капиталом.
Суд в сентябре постановил, что запрет должен быть российской компенсацией украинским компаниям за активы, потерянные на полуострове после референдума в Крыму.
Дочернее предприятие ВТБ призывает клиентов сохранять спокойствие и оказать содействие банку в сложной ситуации.