Ռուսաստանի Բանկի դրամավարկային մարքեթփլեյսի ծրագիրը սկսում է իր աշխատանքը, հայտարարել է ՌԴ Կենտրոնական բանկի ներկայացուցիչ Վլադիմիր Դեմիդենկոն:
Արդեն 13 բանկ միացել է նախագծին և կարողացել իրականացնել փորձնական աշխատանքներ: Դեմիդենկոն չի նշել, թե որ բանկերն են միացել նախագծին:
«Մետաղադրամների հետ աշխատելու ընդհանուր ծախսերը նվազեցնելու համար մենք պետք է հավաքենք այդ զանգվածը: Եվ այստեղ Ռուսաստանի Բանկի դրամավարկային հարթակը, ըստ էության, մարքեթփլեյսի տարբերակ է: Նախապատրաստական աշխատանքներն ավարտված են», - ասել է Դիմենկոն:

The Bank of Russia launches a “monetary” marketplace for banks. This was stated by Deputy Director of the Bank of Russia cash circulation department Vladimir Demidenko.
Already 13 banks have joined the project and were able to perform trial work. Demidenko did not specify which banks joined the project.
“In order to reduce the main costs of working with coins, we must simplify this process. And here the special site of the Bank of Russia is, in fact, a variant of the marketplace. The preparatory work has been completed”, Demidenko said.