27-11-2018 13:46 1543
Վրաստանում սկսել են ընդունել JCB վճարային համակարգի քարտերը: Էքվարինգային ցանցում դրանց սպասարկումը սկսել է ակտիվների քանակով երկրի խոշորագույն բանկը՝ Bank of Georgia-ը, դառնալով Վրաստանի առաջին բանկը, որը սկսում է աշխատել JCB-ի հետ, հայտնում են վճարային համակարգից:
Մամուլի հաղորդագրությունում նշվում է, որ բանկային ցանցը ներառում է 279 մասնաճյուղ, նաև ունի 856 բանկոմատ, նաև ավելի քան 13 հազար POS-տերմինալ, երկորում ընդհանուր ծավալի 1/3-րդը:
JCB-ն առաջատար միջազգային վճարային համակարգերից մեկն է, որը հիմնադրվել է 1961 թվականին Ճապոնիայում: Ներկայումս աշխարհում գործում է ավելի քան 117 միլիոն JCB քարտապան և 31,1 միլիոնից ավելի JCB քարտեր ընդունող առևտրի և սպասարկման կետեր` աշխարհի 190 երկրներում:

27-11-2018 13:46 1542
Грузия начала принимать платежные карты JCB. К их обслуживанию в своей эквайринговой сети приступил крупнейший банк страны по размеру активов — Bank of Georgia, став первым банком в Грузии, принимающим карты JCB, сообщила платежная система.
В пресс-релизе отмечается, что банковская сеть включает 279 банковских отделений, доминирующее количество банкоматов на рынке — 856, а также около 13 тыс. POS-терминалов, что составляет треть от общего количества в стране.
JCB является одной из ведущих международных платежных систем, созданных в Японии в 1961 году. В настоящее время в мире насчитывается более 117 миллионов владельцев карт JCB и более 31,1 миллиона торгово-сервисных предприятий, принимающих карты JCB, в 190 странах мира.