27-11-2018 13:46 1543
Վրաստանում սկսել են ընդունել JCB վճարային համակարգի քարտերը: Էքվարինգային ցանցում դրանց սպասարկումը սկսել է ակտիվների քանակով երկրի խոշորագույն բանկը՝ Bank of Georgia-ը, դառնալով Վրաստանի առաջին բանկը, որը սկսում է աշխատել JCB-ի հետ, հայտնում են վճարային համակարգից:
Մամուլի հաղորդագրությունում նշվում է, որ բանկային ցանցը ներառում է 279 մասնաճյուղ, նաև ունի 856 բանկոմատ, նաև ավելի քան 13 հազար POS-տերմինալ, երկորում ընդհանուր ծավալի 1/3-րդը:
JCB-ն առաջատար միջազգային վճարային համակարգերից մեկն է, որը հիմնադրվել է 1961 թվականին Ճապոնիայում: Ներկայումս աշխարհում գործում է ավելի քան 117 միլիոն JCB քարտապան և 31,1 միլիոնից ավելի JCB քարտեր ընդունող առևտրի և սպասարկման կետեր` աշխարհի 190 երկրներում:

Georgia started accepting JCB payment cards. The largest bank in terms of assets, Bank of Georgia, started their servicing in its acquiring network, becoming the first bank in Georgia to accept JCB cards, the payment system reported.
The press release notes that the banking network includes 279 bank branches, the dominant number of ATMs in the market is 856, and also about 13 thousand POS-terminals, which is one third of the total number in the country.
JCB is one of the leading international payment systems established in Japan in 1961. Currently, there are more than 117 million JCB card holders in the world and more than 31.1 million JCB card merchants in 190 countries.