01-12-2018 15:50 1859
«ՎՏԲ»-ն The Banker բրիտանական ամսագրի վարկածով «Ռուսաստանի տարվա բանկ» անվանակարգում դարձել է հաղթող, հայտնում է վարկային կազմակերպության մամուլի ծառայությունը:
Մինչ բանկին լավագույն ճանաչելը՝ հանձնաժողովն ուսումնասիրել է «ՎՏԲ»-ի ֆինանսական ցուցանիշները՝ առաջին կարգի կապիտալը, ակտիվները և զուտ շահույթը, նաև ռազմավարական նախաձեռնությունները, տեխնոլոգիաները, պրոդուկտները և հասանելի ծառայությունները:
«ՎՏԲ»-ն առաջին անգամ է այդ մրցանակին արժանանում:
The Banker-ն անգլերեն ամենամսյա մասնագիտացված ամսագիր է՝ նվիրված միջազգային ֆինանսներին: Հրատարկչության սեփականատերը The Financial Times Ltd-ն է: Հրատարակվում է Լոնդոնում: Ամսագիրն առաջին անգամ լույս է տեսել 1926 թվականի հունվարին: Իր ձևավորման առաջին իսկ պահից ամսագիրը ձգտում էր լուսաբանել միջազգային իրադարձությունների մեծամասնությունը:

01-12-2018 15:50 1860
VTB became the winner in the nomination “Bank of the Year of Russia” by the British magazine The Banker, the press service of the credit organization reports.
Before awarding the award, the commission examined VTB's financial indicators — tier one capital, assets and net income — as well as strategic initiatives, technologies, products, and services available.
VTB is awarded this prize for the first time.
The Banker is a monthly specialized magazine in English dedicated to international finance. The publisher is owned by The Financial Times Ltd. Published in London. The magazine was first published in January 1926. From the very beginning of its creation, the magazine sought to cover most international events.