01-12-2018 15:50 1859
«ՎՏԲ»-ն The Banker բրիտանական ամսագրի վարկածով «Ռուսաստանի տարվա բանկ» անվանակարգում դարձել է հաղթող, հայտնում է վարկային կազմակերպության մամուլի ծառայությունը:
Մինչ բանկին լավագույն ճանաչելը՝ հանձնաժողովն ուսումնասիրել է «ՎՏԲ»-ի ֆինանսական ցուցանիշները՝ առաջին կարգի կապիտալը, ակտիվները և զուտ շահույթը, նաև ռազմավարական նախաձեռնությունները, տեխնոլոգիաները, պրոդուկտները և հասանելի ծառայությունները:
«ՎՏԲ»-ն առաջին անգամ է այդ մրցանակին արժանանում:
The Banker-ն անգլերեն ամենամսյա մասնագիտացված ամսագիր է՝ նվիրված միջազգային ֆինանսներին: Հրատարկչության սեփականատերը The Financial Times Ltd-ն է: Հրատարակվում է Լոնդոնում: Ամսագիրն առաջին անգամ լույս է տեսել 1926 թվականի հունվարին: Իր ձևավորման առաջին իսկ պահից ամսագիրը ձգտում էր լուսաբանել միջազգային իրադարձությունների մեծամասնությունը:

01-12-2018 15:50 1858
ВТБ стал победителем в номинации «Банк года России» британского журнала The Banker, сообщает пресс-служба кредитной организации.
Перед присуждением премии комиссия изучила финансовые показатели ВТБ — капитал первого уровня, активы и чистую прибыль, — а также стратегические инициативы, технологии, продукты и доступные услуги.
ВТБ впервые удостоен этой премии.
The Banker - ежемесячный специализированный журнал на английском языке, посвященный международным финансам. Собственником издательства является The Financial Times Ltd. Публикуется в Лондоне. Журнал впервые вышел в свет в январе 1926 года. С самого начала своего создания журнал стремился освещать большинство международных событий.