08-12-2018 11:36 1429
Գերմանական Deutsche Bank-ին կրկին մեղադրում են փողերի լվացման համար. այս անգամ խոսքը 31 միլիարդ եվրոյի մասին է, գրում է Financial Times-ը հղում անելով իր աղբյուրներին:
«Deutsche Bank-ն ինքնուրույն գործարքներ է իրականացրել Danske Bank-ի համար՝ 31 միլիարդ եվրոյով ավել գումարով, քան նախատեսվում էր, դրանով իսկ մեծացնելով իր մասնակցությունը փողերի լվացման սկանդալին», – ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ նոյեմբերի 29-ին խուզարկություն է անցկացվել Deutsche Bank-ի մի քանի գրասենյակներում՝ այդ թվում Ֆրանկֆուրտի շտաբ-բնակարանում: Քննությունն իրականացվել էր փողերի լվացման գործի շրջանակում: Սկանդալային «Պանամական դոսյեի» հրապարակումից հետո՝ պարզվել է, որ Deutsche Bank-ի հաճախորդների համար ստեղծվում էին օֆշորային հաշվեհամարներ: Կասկածյալների դերում հայտնվել են բանկի աշխատակիցները: Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Deutsche Bank-ը փողերի լվացմամբ է զբաղվել Danske Bank-ի միջոցով:

Немецкий Deutsche Bank снова обвиняют в отмывании денег на этот раз это около 31 миллиарда евро, сообщает Financial Times со ссылкой на свои источники.
«Deutsche Bank провел сомнительных транзакций для Danske Bank на 31 млрд евро больше, чем предполагалось ранее, еще больше увеличив степень своей причастности к крупнейшему в мире скандалу с отмыванием денег», – говорится в сообщении.
Ранее, 29 ноября, ряд офисов Deutsche Bank, включая штаб-квартиру во Франкфурте, подвергся обыску. Расследование проводилось в рамках дела об отмывании денег. После публикации скандального "Панамского досье" оказалось, что Deutsche Bank создавал оффшорные счета для клиентов. Сотрудники банка оказались в роли подозреваемых. Ранее сообщалось, что Deutsche Bank занимался отмыванием денег через Danske Bank.