08-12-2018 11:36 1429
Գերմանական Deutsche Bank-ին կրկին մեղադրում են փողերի լվացման համար. այս անգամ խոսքը 31 միլիարդ եվրոյի մասին է, գրում է Financial Times-ը հղում անելով իր աղբյուրներին:
«Deutsche Bank-ն ինքնուրույն գործարքներ է իրականացրել Danske Bank-ի համար՝ 31 միլիարդ եվրոյով ավել գումարով, քան նախատեսվում էր, դրանով իսկ մեծացնելով իր մասնակցությունը փողերի լվացման սկանդալին», – ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ նոյեմբերի 29-ին խուզարկություն է անցկացվել Deutsche Bank-ի մի քանի գրասենյակներում՝ այդ թվում Ֆրանկֆուրտի շտաբ-բնակարանում: Քննությունն իրականացվել էր փողերի լվացման գործի շրջանակում: Սկանդալային «Պանամական դոսյեի» հրապարակումից հետո՝ պարզվել է, որ Deutsche Bank-ի հաճախորդների համար ստեղծվում էին օֆշորային հաշվեհամարներ: Կասկածյալների դերում հայտնվել են բանկի աշխատակիցները: Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Deutsche Bank-ը փողերի լվացմամբ է զբաղվել Danske Bank-ի միջոցով:

08-12-2018 11:36 1430
German Deutsche Bank is again accused of money laundering, this time around 31 billion euros, reports the Financial Times, citing its sources.
“Deutsche Bank conducted questionable transactions for Danske Bank by 31 billion euros more than previously thought, further increasing the extent of its involvement in the world's largest money laundering scandal,” the report said.
Earlier, on November 29, a number of offices of Deutsche Bank, including the headquarters in Frankfurt, were searched. The investigation was carried out in the framework of the money laundering case. After the publication of the scandalous "Panama dossier", it turned out that Deutsche Bank created offshore accounts for customers. Bank employees were in the role of suspects. Earlier it was reported that Deutsche Bank was engaged in money laundering through Danske Bank.