Իսպանական Santander բանկի բրիտանական ստորաբաժանումը, որը Միացյալ Թագավորությունում տասը խոշորագույններից մեկն է, հայտարարել է երկրում 140 մասնաճյուղերի փակման մասին: Վարկային կազմակերպության հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ 1270 մարդ աշխատանքից ազատվելու վտանգի տակ կհայտնվի:
Բանկն իր որոշումը բացատրել է նրանով, որ ավելի ու ավելի շատ հաճախորդներ են սկսել օգտվել բջջային հարթակներից և ֆիզիկական գրասենյակների կարիքը նվազել է:
«Մեր հաճախորդների կողմից ընտրված բանկային ծառայությունների ձեռք բերման մեթոդները վերջերս լուրջ փոփոխություններ են կրել: Ավելի ու ավելի շատ հաճախորդներ օգտվում են բջջային և առցանց ալիքներից: Արդյունքում մենք ստիպված ենք եղել մի քանի բարդ որոշումներ կայացնել՝ ավելի քիչ ծանրաբեռնվածություն ունեցող ստորաբաժանումների վերաբերյալ, նաև այն գրասենյակների որոնք միմյանց մոտ են», - ասել է մասնավոր և իրավաբանական անձանց սպասարկման վարչության պետ Սյուզան Ալենը:
Նշվում է, որ ընկերությունը բանակցում է արհմիությունների հետ և հույս ունի վերաբաշխել փակվող մասնաճյուղերի մեկ երրորդ աշխատակիցներին այլ պաշտոններում: Ընդհանուր առմամբ, Մեծ Բրիտանիայում Santander-ը ներկայումս ունի 806 մասնաճյուղ, որոնք սպասարկում են 20.000 աշխատակցի:

24-01-2019 16:23 1665
The British branch of the Spanish bank Santander, one of the ten largest in the UK, announced the closure of 140 branches in the country. According to the credit institution, 1270 people are under threat of dismissal.
The bank explained its decision by increasing the number of customers using mobile platforms and reducing the need for physical offices.
“The methods of obtaining banking services, which are chosen by our clients, have seriously changed lately. recently undergone major changes. More and more customers are using mobile and online channels. As a result, we had to make some difficult decisions about low-burdened divisions and those offices that are close to each other, ” said Susan Allen, head of private and legal services.
It is noted that the company is negotiating with trade unions and hopes to redistribute about one-third of the staff of the closing branches to other positions. In total, Santander in the UK currently has 806 branches, which serve 20,000 employees.