Ուկրաինայի Ռադայի «Ընդդիմության հարթակ՝ Հանուն կյանքի» խմբակցության մի խումբ պատգամավորներն օրինագիծ են ներկայացրել, որով առաջարկվում է չեղարկել ուկրաինացիների բնակարանային և կոմունալ ծառայությունների դիմաց մինչև 2019 թվականի հունվարի 1-ը կուտակված պարտքերը:
Օրենքի նախագիծը հրապարակվել է Ուկրաինայի խորհրդարանի պաշտոնական կայքէջում:
Հեղինակներ են պատգամավորներ Յուրի Բոյկոն, Վադիմ Ռաբինովիչը և Նատալյա Կորոլյովսկայան: Աղբյուրի փոխանցմամբ` պատգամավորները նշել են, որ պաշտոնական տվյալների համաձայն` Ուկրաինայում բնակչությանը մատակարարվող գազի պարտքը կազմել է 26,4 մլրդ գրիվնա (մոտ 958 մլն դոլար), ջեռուցմանը և տաք ջրինը` 16,7 մլրդ գրիվնա (մոտ 605 մլն դոլար), էլեկտրաէներգիայինը` 4,8 մլրդ դոլար գրիվնա (մոտ 174 մլն դոլար):
«Հաշվի առնելով երկրում բնակարանային և կոմունալ ծառայությունների գների աճի տեմպը և բնակչության եկամտի մակարդակը, առաջարկվում է չեղարկել բնակչության պարտքը»,- նշված է օրինագծում:

05-02-2019 14:54 2341
Deputies of the Verkhovna Rada of the “Opposition Platform - For Life” proposed to adopt a law involving the cancellation of public debt for housing and communal services accumulated before January 1, 2019.
The draft law was published on the official website of the Ukrainian parliament.
Authors - Yuriy Boyko, Vadim Rabinovich and Natalia Korolevskaya. According to the source, according to official data, the debt of the population for gas supplies amounted to 26.4 billion hryvnia (about $ 958 million), for heating and hot water - 16.7 billion hryvnia (about $ 605 million), for electricity - 4.8 billion hryvnia ( about $ 174 million).
"Given the discrepancy in the growth rate of prices for certain types of housing and communal services and the level of income of the population, it is proposed to write off the debt of the population," the bill says.