05-02-2019 15:01 1433
Զբոսաշրջության և ճանապարհորդությունների համաշխարհային խորհրդի (World Travel & Tourism Council, WTTC) գնահատմամբ՝ Brexit-ը կարող է հանգեցնել գործազրկության աճին. զբոսաշրջության ոլորտում զբաղված մոտ 700 հազար մարդ կմնա առանց աշխատանքի, հայտնել է Associated Press-ը:
WTTC-ի տվյալով՝ եթե Brexit-ն իրականացվի առանց ապագա հարաբերությունների վերաբերյալ համաձայնագրի կնքման, ապա սպառնալիքի տակ կլինի զբոսաշրջության ոլորտի մոտ 308 հազար աշխատատեղ Մեծ Բրիտանիայում և 399 հազարը՝ Եվրամիության մյուս երկրներում:
WTTC-ի, որը ներկայացնում է ամբողջ աշխարհում ճանապարհորդությունների և զբոսաշրջության սպեկտրը, կանխատեսումը հիմնվում է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի տվյալների վրա:
WTTC-ի նախագահ և գլխավոր գործադիր տնօրեն Գլորիա Գևերան ասել է, որ «կոշտ Brexit-ն» էական ազդեցություն կգործի Մեծ Բրիտանիայի տնտեսության առավել կարևոր հատվածներից մեկի վրա:

05-02-2019 15:01 1434
По данным Всемирного совета по туризму и путешествиям (WTTC), Brexit может привести к безработице. Associated Press сообщает, что около 700 000 человек в сфере туризма останутся без работы.
Согласно WTTC, если Brexit будет пройдет без подписания соглашения о будущих отношениях, это поставит под угрозу около 308 000 рабочих мест в Великобритании и 399 000 в других странах ЕС.
Прогноз WTTC, представляющий сектор путешествий и туризма во всем мире, основан на данных Международного валютного фонда (МВФ).
Президент и главный исполнительный директор WTTC Глория Гевере заявила, что «жесткий Brexit» окажет значительное влияние на один из важнейших секторов экономики Великобритании.