07-02-2019 12:00 1438
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանձնարարել է կառավարությանը մշակել առաջարկներ մասնավոր հատվածի ստարտափներում ներդրողներին աջակցելու համար: Նա  այդ մասին հայտարարել է «Գործունյա Ռուսաստան» համաժողովի ժամանակ:
Պետության ղեկավարի խոսքով՝ ներկայումս նման սկսնակ նախագծերում ներդրումներ կատարող անհատների թիվը բավարար չէ:
«Կարևոր է  կազմավորել մասնավոր ներդրումների խթանում, ստեղծել առանձնահատուկ պայմաններ, այդ թվում՝  հարկայինը, այն  քաղաքացիների համար, որոնք իրենց միջոցները ներդրումներ են ստարտափներում: Նրանց, ինչպես հայտնի է, անվանում են բիզնես հրեշտակներ», - հայտարարել է Պուտինը:
Նախագահը դիմել է կառավարությանը՝ կարգադրելով  «Գործունյա  Ռուսաստանի» հետ համատեղ մշակել և ներկայացնել համապատասխան առաջարկներ կարճ ժամանակում:
Միևնույն ժամանակ, Պուտինը նշել է մտավոր սեփականության իրավական պաշտպանության ուժեղացման, նաև Ռուսաստանում արտոնագրերի գրանցման գրավիչ պայմանների ձևավորման անհրաժեշտությունը: Այդ ուղղությամբ քայլեր են արվել, ասել է նախագահը:

07-02-2019 12:00 1504
Russian President Vladimir Putin instructed the government to develop proposals to support private investors in startups. He stated this at the forum "Business Russia".
According to the head of state, currently there are not enough people investing in such start-up projects.
“It is important to encourage private investment, create special conditions, including tax, for those citizens who invest their personal funds in startups. As you know, they are called business angels, ”Putin said.
The president appealed to the government to work out together with "Business Russia" and submit the relevant proposals in a short time. At the same time, Putin noted the need to strengthen the legal protection of intellectual property, as well as the creation of attractive conditions for obtaining patents in Russia. Steps in this direction have already been made, the president noted.