30-11-2018 13:20 1694
Brexit-ի հետևանքով Լոնդոնի բանկերից և ֆինանսական ընկերություններից մոտ 800 միլիարդ եվրոյի ակտիվներ են փոխանցվելու Մայնի Ֆրանկֆուրտ: Հազարավոր բրիտանացի ֆինանսիստներ ևս նախատեսում են տեղափոխվել Գերմանիա:
«Մենք ակնկալում ենք, որ 750-800 միլիարդ եվրոյի ակտիվների տեղափոխում Լոնդոնից Ֆրանկֆուրտ, որի մեծ մասը կփոխանցվի 2019 թվականի առաջին եռամսյակում», - հայտնել են Frankfurt Main Finance-ից:
Բրիտանական և եվրոպական բանկերը ներկայումս որոշում են, արդյո՞ք իրենց բիզնեսի միայն մի մասը տեղափոխել Լոնդոնից, թե բոլոր գործառույթները:
Ավելի վաղ News.ru- ն գրել էր, որ Brexit- ի նախագծի վերջնական քվեարկությունը տեղի կունենա երկու շաբաթվա ընթացքում: Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանի Համայնքների պալատը դեկտեմբերի 11-ին նախատեսում է հանդիպում անցկացնել: Այս մասին հայտնել էր Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մայը: Նոյեմբերի 25-ին Բրյուսելում հաստատվել էր Մեծ Բրիտանիայի Եվորապական Միությունից դուրս գալու մասին համաձայնագիրը:

30-11-2018 13:20 1695
About 800 billion euros of assets of financial companies and banks of London can be transferred to Frankfurt am Main due to Brexit. Thousands of British financiers are also planning to move to Germany.
We expect the transfer of assets of 750–800 billion euros from London to Frankfurt, most of which will be transferred in the first quarter of 2019,” said Frankfurt Main Finance.
The British and European banks are currently deciding whether to transfer only part of their business from London or all of their operations.
Earlier News.ru wrote that the final vote on the bill of Brexit agreement will take place in two weeks. The House of Commons of the Parliament of Great Britain has scheduled a meeting on December 11. This was reported by the Prime Minister of the United Kingdom Theresa May. November 25, the agreement on the withdrawal of Great Britain from the EU was approved by the leaders of the European Union countries at a summit in Brussels.